Absolutorium dla Zarządu za 2023 r.

6 III w Starym Kasynie odbyło się jak co roku zebranie sprawozdawczo-finansowe za 2023 rok. Przewodnicząca  Komisji Rewizyjnej Zofia Borowska-Olik przedstawiła  sprawozdanie, które poprzez głosowanie zostało przyjęte, a Zarządowi udzielono  absolutorium za 2023 rok.   Następnie, przy kawie i słodkim poczęstunku zostały złożone życzenia wszystkim członkom Towarzystwa z okazji zbliżającego się  Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn. Później podjęto rozmowę na temat jednego z Patronów 2024 Roku - Władysława hrabiego Zamoyskiego. W związku z projektem postawienia pomnika Zamoyskiego w Kórniku zorganizowano na zebraniu zbiórkę  pieniężną i  kilkusetzłotową kwotę wpłacono na konto organizacji zajmującej się tym tematem. Będzie to nasza cegiełka w upamiętnienie tej ciekawej i ważnej postaci.   Przedstawiony został też plan prac ekologicznych w Parku Miejskim podczas najbliższych obchodów Dnia Ziemi. Będą sadzone jarzębiny oraz utworzona Lipowa Polanka Kochanowskiego (posadzenie lipy, postawienie ławeczki i tablicy z tekstem fraszki "Na lipę")   Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie 22 kwietnia o godz. 11:00 do Parku Miejskiego.          Wybrano też delegacje na pogrzeb naszego kolegi, członka TMZŚ  Bogdana Figaniaka (7 III) oraz na obchody 202. rocznicy śmierci gen. J. Wybickiego w Manieczkach (10 III).