SPOTKANIE POKOLEŃ POTOMKÓW POWST. WLKP.

Po raz szósty w tym miejscu (w auli Zespołu Szkół Politechnicznych) spotkali się potomkowie śremskich powstańców, władze samorządowe, przedstawiciele wielu śremskich instytucji  i organizacji pozarządowych, jednostki wojskowej i placówek oświatowych ze Śremu, Grzybna, Pyszącej i Chwałkowa Kościelnego. Z Poznania przybył członek Zarządu Głównego i Oddz. Wielkopolskiego Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego, a jednocześnie były prezes poznańskiego Związku Literatów Polskich,  p. Paweł Kuszczyński. Spotkanie prowadził uczeń ZSP Dawid Średnicki.  Uroczystość rozpoczęły zuchy z Przedszkola nr 2 "Słoneczna Gromada", które zachwyciły wszystkich kolorowymi strojami, tańcem i piosenką "Czerwone jabłuszko". Piękny był też występ uczennic z ZSP, które przy dźwiękach gitary zaśpiewały i zarecytowały kilka wzruszających utworów poetyckich o powstaniu. W rok po 100 rocznicy PW  p. H. Socha - przew. Klubu Pamięci Powstania Wielkopolskiego działającego przy TMZŚ, przypomniała najważniejsze działania, jakie podjęło Towarzystwo dla upamiętnienia tego ważnego wydarzenia. Tradycyjnie natomiast postać kolejnego śremskiego powstańca wielkopolskiego, tym razem Stanisława Posielskiego, nakreślił Sebastian Ignasiak - pasjonat historii i członek TMZŚ. Bardzo interesująco o działalności regionalno-patriotycznej śremian mówił p. Paweł Kuszczyński, kończąc swe  wystąpienie własnymi utworami poetyckimi.  Głos zajął także Włodzimierz Bobrowski przedstawiając sposoby upamiętniania powstania i powstańców wielkopolskich przez Polski Związek Filatelistów w Śremie  i Klub Rowerowy "Warcianie". Z podziękowaniami dla Organizatorów wystąpiła żona wnuka St. Posielskiego, a uczniom za występy podziękował prezes TMZŚ J. Naskręt, zapraszając jednocześnie uczestników na mniej oficjalne spotkanie przy kawie i słodkim poczęstunku.

Organizatorami byli: TMZŚ, ZSP im. Powstańców Wielkopolskich i związki kombatanckie.