REPREZENTOWANIE REGIONU ŚREMSKIEGO NA ...

TMZŚ jest organizacją, która w ciągu roku organizuje lub współorganizuje kilka imprez i uroczystości. Dobrze uklada się też współpraca z innymi organizacjami wielkopolskimi. W ciągu ostatnich 4 miesięcy otrzrymaliśmy zaproszenia i wzięliśmy udział w kilku uroczystościach.   31 maja na zaproszenie Średzkiego Towarzystwa Kulturalnego uczestniczyliśmy w ciekawej konferencji "Sejmiki szlacheckie w Środzie", na której mieliśmy przyjemność obejrzenia na średzkim rynku inscenizacji o tamtych czasach, zwiedzenia wystawy fotograficznej A. Załęckiego "Józef Wybicki - twórca  hymnu narodowego" oraz wysłuchania w Kościele Kolegiackim wystąpień wykładowców z UAM o historii średzkich sejmików.  8 czerwca przedstawiciele  Zarządu TMZŚ uczestniczyli w XXII Wielkopolskiej Konferencji Kulturalnej "Wiosna w kulturze" w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu, a p. H. Socha i S. Ignasiak, na prośbę p. K. Budzynia, oprowadzali po Parku Miejskim im. Powstańców Wlkp. grupę przyjaciół i członków Stowarzyszenia "Ogończyk" z Kórnika. Na koniec dnia wzięliśmy też udział w uroczystości Złotego Jubileuszu Klubu Żeglarskiego "Odlewnik". Jak większość organizacji 12 VI uczestniczyliśmy w XII Powiatowym Forum Wymiany Doświadczeń Organizacji Pozarządowych, a 29 VI w imieninach ks. P. Wawrzyniaka z okazji 20-lecia Towarzystwa im. ks. P. Wawrzyniaka w Śremie.  13 sierpnia, na prośbę OPS, członkowie Towarzystwa oprowadzali grupę seniorów po parku przekazując im informacje o historii parku i obiektach znajdujących się przy ścieżce dydaktycznej historyczno-przyrodniczej otwartej w 2004 r. Tradycyjnie 1 września poczet sztandarowy i delegacja z kwiatami uczestniczyły w lokalnych obchodach 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Przedstawiciele TMZŚ byli też obecni 7 IX na Narodowym Czytaniu w Bibliotece , a po południu na  oficjalnym otwarciu po remoncie ŚOK.  Obszerniej o udziale Towarzystwa w Ogólnopolskim Zjeździe Bibliofilów w Poznaniu i Kórniku (13-15 IX) pisaliśmy w ostatnim numerze "Co?Gdzie?Kiedy? w Śremie". 21 IX  6-osobowa delegacja wzięła udział w jubileuszowej imprezie "Rowerem do...Dolska", a 25 IX w interesującej konferencji naukowej w Pile "Spod znaku Rodła. W 80 rocznicę śmierci ks. dr. Bolesława Domańskiego". Zaproszenie otrzymaliśmy od Towarzystwa Miłośników Miasta Piły.