XXI rajd rowerowy Śrem - Zawory

Na starcie, przy pomniku powstańców wielkopolskich przy ZSP, uczestników rajdu powitali: prezes TMZŚ J. Naskręt, starosta śremski Z. Jahns, wiceburmistrz B. Żeleźny, a na mecie w Zaworach burmistrz Książa Wlkp. T. Marciniak. W rajdzie uczestniczyli: uczniowie ZSP w Śremie, SP w Chwałkowie Kościelnym, SP w Konarzycach, Klub Rowerowy "Żwawe Dziadki", Klub Turystyki Rowerowej "Warcianie" Koło PTTK OŻ, delegacje Zw. Kombatantów RPiBWP, Zw. Żołnierzy WP, Światowego Zw. Polskich Żołnierzy Łączności, Śremskiego Stowarzyszenia Śpiewackiego im. St. Moniuszki, Nadleśnictwa Piaski, Leśnictwa Zawory i TMZŚ. Po wysłuchaniu pięknego programu okolicznościowego poświęconego M. Cygalskiemu, przedstawionego przez ucz. ze szkoły w Konarzycach, odczytano pozdrowienia od p. Z. Koziarowskiej - córki Cygalskiego mieszkającej w Sopocie, złożono wiązanki pod tablicą pamiątkową, odśpiewano Rotę, wręczono certyfikaty uczestnictwa i obejrzano wystawę ilustrującą życie i działalność Cygalskiego. Słodki poczęstunek przygotowali pracownicy Leśnictwa w Zaworach. Pogoda była piękna, idealna na imprezę plenerową.