Certyfikat "Najlepsze w Polsce" dla TMZŚ

Jak co roku przedstawiciele Towarzystwa wzięli udział w Sejmiku Regionalistów Wielkopolskich zorganizowanym przez Wielkopolskie Towarzystwo Kulturalne w Poznaniu. Spotkanie rozpoczęło się zwiedzaniem Muzeum H. Sienkiewicza, zwracając szczególną uwagę na nową wystawę "Ignacy Moś to był ktoś". Następnie rozpoczęło się posiedzenie Rady WTK, na której dyskutowano o zamierzeniach wielkopolskich Towarzystw w temacie zbliżającej się 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Wybrano też członków nowej Rady WTK, w skład której wchodzi Zarząd i przedstawiciele kilkunastu towarzystw regionalnych. Na przewodniczacego Rady wybrano jednogłośnie Jerzego Naskręta - prezesa TMZŚ. Miłym zakończeniem spotkania było przyznanie przez Towarzystwo im. Hipolita  Cegielskiego w Poznaniu Certyfikatu "Najlepsze w Polsce" dwóm wielkopolskim organizacjom: Towarzystwu Miłośników Gostyńskiej Fary i Towarzystwu Miłośników Ziemi Śremskiej. TMZŚ otrzymało go za "projekty kulturalne, ekologiczne i edukacyjne realizowane w 130. roku działalności Towarzystwa". Certyfikat odebrali: Włodzimierz Szymański - wiceprezes, Wiesława Grobelna - sekretarz oraz członkowie Hanna Jaskułowska-Kabat i Krzysztof Budzyń.